Bütüncül SEO Danışmanlığı

SEO, search engine optimization yani arama motoru optimizasyonudur. SEO çalışmalarıyla websitenizin organik trafiğini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılır.

Organik trafik, websitelerin arama motorlarından istenilen sorgularda tamamen reklam maliyeti olmadan edindiği ziyaretlerdir.

Google, Yandex ve Bing arama motorlarında hedeflenen anahtar kelimelerde ilk sayfalarda hatta ilk sıramalarda websitenizin çıkması, reklam maliyetlerinizi de optimize etmenizi sağlar.

SEO Danışmanlığı Nedir?

seo danışmanlığı, Seotional

SEO danışmanlığı, websitenizin arama motorlarından en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan yani organik trafik ve ziyaretçinizi SEO çalışmalarıyla arttırma hizmetlerini kapsar.

SEO danışmanı, arama motoru güncellemelerini, patentlerini ve algoritmalarını yakından takip ederek değişen teknolojilere göre websiteler için doğru yöntemleri bulmaya çalışır.

Böylece SEO danışmanı, gelişen algoritma ve değişiklikleri takip ederek websiteleriniz için doğru ve hedeflere uygun çalışmalar gerçekleştirir.

Günümüzde SEO, yalnızca backlink ve anahtar kelime çalışmalarından ibaret değildir. Bu yüzden sitelerin organik trafiğini arttırmaya yönelik bütüncül çalışmalar yapılmalıdır.

SEOtional Gözünden SEO Danışmanlık Hizmeti

seo danışmanlığı, Seotional

SEOtional, tüm dijital pazarlama danışmanlıklarını kapsadığı için SEO çalışmalarında size bütüncül bir hizmet sunabilir.

SEO danışmanlık hizmeti içerisinde, Google reklamları, sosyal medya reklamları ve yeniden pazarlama kampanyalarıyla marka bilinirliği oluşturma, organik marka aranmalarının artmasına kadar birçok hizmeti bulabilirsiniz.

Ayrıca hedeflenecek doğru anahtar kelimelerde websitenizin organik ziyaretçilerini arttırarak etkili SEO çalışmalarını kapsar.

SEOtional SEO çalışmalarında, yalnızca organik trafiği arttırmaya yönelik anahtar kelimelere değil, dönüşüm gerçekleştirme ihtimali yüksek alakalı içerik ve anahtar kelimelere odaklanır.

Bu sayede SEOtional işiniz için en doğru çalışmaları etik yöntemlerle gerçekleştirir.

SEO Danışmanlık Hizmeti Neler Kapsıyor?

Biz SEO çalışmalarını eski yöntemlerden farklı olarak daha kapsamlı düşünüyoruz.

SEO, ücretli pazarlama kanalları gibi kısa vadeli olmadığı için geleceğe doğru yöntemlerle hazırlanmamız gerekir.

Basit veya etik olmayan SEO çalışmalarıyla hızlı yükselişleri değil; kalıcı ve etkili performans gösterecek SEO yöntemlerini savunuyoruz.

SEO Hizmetlerimiz

Rakip Analizi

seo danışmanlığı, Seotional

Rakip analizi, rekabet içerisinde olduğunuz websiteleri tespit ederek bu websitelerin detaylı analiz ve raporlamasını içerir.

Rakip analizi sayesinde, diğer websitelerinin eksik ve doğru noktalarını tespit ederek, bunları lehimize kullanabiliriz.

Teknik SEO Analizi

seo danışmanlığı, Seotional

Teknik SEO analizi, websitemizin teknik yapılanmasındaki eksik ve doğru noktaları tespit etmemizi sağlar.

Teknik SEO analizinde, arama motoru botlarının simülasyonu diyebileceğimiz tarama (crawl), log analizi, site mimarisi ve site hızı ölçüm, iyileştirme önerileri gibi çeşitli çalışmalar yer alır.

Anahtar Kelime Analizi ve Önerileri

seo danışmanlığı, Seotional

Rakip ve çeşitli anahtar kelime analizleriyle hedeflenen amaçlar doğrultusunda etkili anahtar kelime öneri listeleri oluştururuz.

Rakip analizinden öğreneceğimiz anahtar kelimeleri ve fırsatları bu çalışmada size sunuyoruz.

Kullanıcı Deneyimi Önerileri

seo danışmanlığı, Seotional

SEO için çok önemli bir hale gelen kullanıcı deneyimi için çeşitli analitik araçları yardımıyla kullanıcı deneyimi önerileri sunuyoruz.

Ayrıca bu önerileri daha önce başarılı olan kullanıcı deneyimi yüksek benzer vakaları analiz ederek de oluşturuyoruz.

Backlink Analizi ve Etkili Backlink Önerileri

seo danışmanlığı, Seotional

Backlink, başka bir siteden sizin sitenize gelen harici bağlantıları kapsar. Kısaca backlink, site değerinizi ve otoritenizi yükseltir.

SEOtional, rakip backlink analizi gerçekleştirir ve sizin için buradaki en uygun link kazanma fırsatlarını size listeler.

Biz, otomatik veya zararlı backlink kaynaklarına güvenmiyoruz. Dünya’nın en gelişmiş arama motorunu kısa süreliğine yanıltmaya çalışmak kimseye fayda sağlamayacaktır.

Bu yüzden, özellikle backlink çalışmalarının organik olması gerektiğini düşünüyor ve buna göre strateji önerileri oluşturuyoruz.

SEO Danışmanlığında Sizin İçin Kullanacağımız Araçlar

 • Ahrefs
 • SEMrush
 • SimilarWeb
 • BuzzSumo
 • Google Search Console
 • Google Analytics
 • Google Data Studio 
 • WebDev
 • Google PageSpeed Insights
 • Majestic SEO 
 • ScreamingFrog
 • Ubersuggest

SEO Danışmanlığı İçin Hemen İletişime Geçin!

SEO danışmanlığı almak istediğiniz websitesi ve diğer bize iletmek istediklerinizi aşağıdaki formdan iletebilirsiniz.

Form aktif değil veya çalışmıyorsa info@seotional.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Tüm mesajlara 24 saat içerisinde cevap verilmektedir.

SEO Danışmanlığı İletişim Formu

Başa dön tuşu
Kapalı